انتخاب یک مدرسه خوب(1)

این روزها ثبت نام پارسا برای کلاس اول در منزل ما سوژه شده است و صحبتهای ما حول این محور است.شاید این سوال به نظر برسد الان که فروردین است کووووووو تا مهر؟.ولی تازگی ها ثبت نام کلاس اولی ها مسئله حساس خانواده ها شده(در اصفهان که اینطور است )از اسفند باید پرس و جو کنی و مدرسه ها را پیدا کنی.از فروردین هم باید راه بیفتی این مدرسه و آن مدرسه  و بچه را پیش ثبت نام کنی و نوبت بگیری برای مصاحبه و آزمون ورودی و تست هوش و روانشناسی و بقیه این اراجیف.

دیروز ما برای تست به یکی از مراکز مشاوره تخصصی  که  یکی از همون مدرسه ها معرفی کرده بود رفتیم.(این هم یه جور کاسبیه!) اول پارسا رو بردند تو اتاق .نیم ساعتی اون تو بود و ازش سوال میپرسیدند.بعد من و بابا رو صدا زدند.در حضور ما هم چند تا سوال دیگه پرسیدند، که بابات چیکاره است ؟ مامانت چیکار میکنه ( که پارسا جواب نداد چون مشخص بود حوصله اش سر رفته).وقتی از مهد میرسی خونه اول چیکار میکنی؟با کی غذا میخوری؟روزهای تعطیل کجا میری با کی میری؟بعد در گوش پارسا یه چیزی گفت و از من پرسید :پارسا چه غذایی رو دوست داره ؟تا من اومدم جواب بدم خودش گفت" دال عدس"(البته من هم همین جواب رو دادم) دوباره در گوشش یه چیز دیگه گفت و ایندفعه صندلیش رو برگردوند که جواب نده! و از بابا پرسید پارسا چه بازی رو بیشتر دوست داره و باباسریع گفت :"دایناسور بازی"

 درست گفته بود!! و من موندم بین اینهمه بازی که پارسا میکنه چطوری این رو انتخاب کرد(بعد از جلسه اولین چیزی که گفتم این بود که تو چطوری فهمیدی؟!اون گفت: ساده ست.! اولین چیزی که به ذهنت میرسه همون جوابه! وقتی از پارسا بپرسیم چه بازی کنیم؟ میگه :دایناسور بازی!ولی در واقع این هیچ بازی خاصی نیست! و همیشه هم بازیهای پر تحرک رو دوست داره.(آفرین به این بابای باهوش)

سوال دیگه اش شمارش اعداد بود.بعد هم گفت از 10 معکوس بشمار .که پارسا 8 و 7 رو جابجا گفت.چند تا حروف الفبا رو پرسید که بغیر از "ض" بقیه رو بلد بود. در آخر هم گفت باهوشه ولی توجه نمیکنه! (که البته بی توجه بودنش به مسائلی ست که علاقه نداره! ) . در ضمن، اینکه در آزمون قبول شده یا نه را هم جواب رو باید از مدرسه بگیریم والان به کسی نمیگویند و اینجور که مشاور میگفت ، 600 نفر آزمون میدهند و 60 نفر قبول میشوند!!!!!!!!!

وقتی هم پرسیدیم که تست مرحله قبلش چه تستهایی بود حاضر نشد توضیح بده و فقط گفت: تست "لیپسی"و"ریون "گرفته شده و حتی حاضر نشد اسپل حروفش رو بگه که من بنویسم!(میخواستم سرچ کنم ببینم چه نوع تستی است)

بعد از بیرون اومدن از اونجا تصمیم گرفتیم که حتی اگه قبول هم شد اون مدرسه ثبت نامش نکنیم.!هر چند که این مدرسه جزو چند مدرسه برتر اصفهان است.!

 آخه درس خوندن به چه قیمتی؟!

/ 0 نظر / 39 بازدید