سفری دیگر

در ادامه تعطیلات نوروز بعد از برگشتن از سفر از اونجایی که دور از فامیل هستیم و دوستانمون هم درگیر رفت و آمدهای فامیلی بودند خانه نشین شدیم.به غیر از یکبار که دعوت عمه لیدا و نامزدش رستوران زاگرس بودیم (این هم از معضلات است که تفریحی به جز خوردن نداریم)و یکبار هم  بخاطر تکلیف پارسا به پارک رفتیم برنامه دیگه ای نداشتیم.تکالیف نوروزی پارسا به صورت بازی بود.یک بازی شبیه مار و پله که هر خانه دستور خاصی داشت.دستورها مربوط به درس میشد.دستورهای مربوط به پارسا از دستورهای مربوط به ما جدا بود.یکی از دستورهای بازی مربوط به ما، این بود که پارسا رو به پارک ببریم که فکر کنم اگر این هم نبود شاید بیرون هم نمی رفتیم.از بس که شهر شلوغ و پر ترافیک بود.خلاصه اینکه تصمیم گرفتیم راهی بوشهر شویم بدون هیچ تصمیم قبلی.صبح روز دوازده فروردین راه افتادیم.صبحانه رو در کنار آبشار سمیرم خوردیم.

توی مسیر از طبیعت زیبای بهاری لذت بردیم.و هر فرصتی که میشد توقفی می کردیم و اکسیژن خالص به ریه هایمان عیدی می دادیم.توی راه به این نتیجه رسیدم که باید حرفه عکاسی را دنبال می کردم نه مهندسی را.هر چند زیبایی طبیعت رو نمیشه به تصویر کشید.

 

بعد از دوازده ساعت رانندگی ساعت هفت بعد از ظهر به بوشهر رسیدیم.دو ساعت بعد هم رفتیم کنار دریا.برادرم جلال همه فامیل رو دعوت کرده بود کنار دریا.فرصتی شد همه رو ببینیم.همون شب هم چند روز اقامتمون شب و روز به نوبت دعوت شدیم خونه فامیل.

روز سیزده صبح رفتیم کنار دریا و پارسا تنی به آب زد و من و بابا نظاره گر دریا و مسافرانی بودیم که از شنا کردن در دریا لذت می بردند.من که سالهاست توی دریا نرفتم.از رفتن توی آب با مانتو شلوار همراه با اعمال شاقه بدم میاید.


این هم تصویری از محله های قدیمی شهر.محله های بدون بن بست

ناهار رو توی خونه خوردیم بعد از ظهر هم رفتیم  کنار دریا اطراق کردیم و سیزده مون رو به در کردیم.بچه ها هم توی ماسه ها بازی کردند.پارسا هم یه  عالمه حلزون جمع کرد که  پرورش بده.از موقعی که سفرمون رو شروع کردیم گیر داده که می خوام یه موجودی رو پرورش بدم.اول می خواست مورچه پرورش بده.بعد از دیدن یه سنجاقک تصمیم گرفت سنجاقک پرورش بده.حالا هم نوبت پرورش حلزون رسید.


و این هم غروب زیبای سیزده بدر....

صبح چهاردهم پارسا به محل نگهداری زنبورهای عسل آقا جونش رفت .قطعا گزینه بعدی برای پرورش، زنبور عسل بود.پارسا با پولهای عیدیش و کمک آقا جون یه کندو از آقا جون خرید که زحمت پرورشش هم خود آقا جون بکشه و پسر ما به نوعی سرمایه گذار بشه.


ظهرناهار دعوت بودیم خونه دایی رسول.بعد از ظهر سری به یکی از همکلاسی های دوران دانشگاهیمون زدیم و خاطراتت اون دوران رو مرور کردیم.هممون توی یه دانشگاه بودیم .آقایون از خاطرات دانشگاه می گفتند ما هم از هر دری.پارسا و کیان هم مشغول بازی بودند.از همونجا هم راهی خونه خاله مرضیه شدیم. بازهم فامیل دور هم جمع بودند. شب رو خونه خاله موندیم .تا سه و نیم ،چهار حرف میزدیم.سری هم فیس بوکمان زدیم تا اگر مریم خاله باشد از راه دور او را هم در جمع شب نشینی مان داشته باشیم که او هم نبود.جایش چندین سال است که خالی است.خصوصا برای من که هم دختر خاله بود و هم دوست.....

ظهر پانزدهم هم خانه دایی اصغر مهمان بودیم.شب هم مهمان خاله عفت بودیم کنار دریا.تا جایی که می شد از هوای پاک و بهاری بوشهر استفاده کردیم.و برای بچه ها هم چه جایی بهتر از پارک و فضای باز برای بازی.

امیر مهدی-مبینا-پارسا

صبح روز شانزدهم هم از بوشهر به سمت شیراز راه افتادیم

خوشبختانه پارسا راضی شد حلزونهایی رو که قصد داشت پرورش بده رو به دریا برگردونه.قبل از حرکت رفتیم و اونها رو به آب سپردیم.

توی راه بارندگی شدیدی بود اما نزدیکی های پاسارگاد بارندگی  قطع شد .خوشبختانه دیدار از باقی مانده های تمدن 2500ساله مان را از دست ندادیم.


پارسا در کنار آرامگاه کورش کبیر...

باقیمانده کاروانسرا

برفراز دشت پاسارگاد

 

 

 

/ 28 نظر / 111 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان کــوشمولوآ

سلام وحیده نازنین و عزیزم و پارسا ی گل و دوست داشتنی من... [بغل] سال نوتون مبارک و الهی که سالهای بهتر از این سالها داشته باشین [ماچ] خیلی لذت بردم از سفرنامه قشنگی که خوندم... همیشه به گردش [قلب] عکسا فوق العاده بود.. فوق العاده... زیبایی های طبیعت یه طرف هنرمندی شما یه طرف وحیده بانو [ماچ] تو علاقه شدیدمون به عکاسی و زیرسوال بردن مباحث درسی که خوانده ایم خیلی مشترکیم.. [نیشخند] [ماچ][ماچ]

مامان کــوشمولوآ

راستی یادم رفت قربون پرورش دهنده ی مورچه و سنجاقک و حلزون و زنبورعسلم برم [چشمک][بغل][ماچ]

ارغوان

سلام...پارک آب و آتش تو عید کلا برنامه های همیشگیت کنسل بوده انگار!چون کالسکه و چیزای سرگرمی دیگه هم داره و اون آتیش هم وقتی هوا تاریک میشه روشن میشه و یه موزیک هم معمولن پخش میشه تو قسمت آب بازی ش! عکسا خیلی قشنگ بودن[قلب]ببوسیدش[ماچ]

ارغوان

راستی تولد پارسا گلی هم از چند روز جلوتر مبارک[لبخند][ماچ]

زهرا

عکس ها فوووق العاده اند عالی اند [قلب][قلب]

ارغوان

منم وقتی خوندم که جالب نبود براتون تعجب کردم!!...چون اسکوتر گازی داره کالسکه و آب بازی و یه گروه هم هستن که معمولن اسکیت بازی میکنن برای مردم...یکی از شعبه های کافه ویونا هم چند روز قبل عید اونجا افتتاح شده بود!...کاش پارک قیطریه هم میفرفتید اونجا هم خیلی قشنگه هم.سینما 4بعدی داره و جالبه و یه قسمتش شده بازارچه که از همه چی اونجا داره از خوراکی گرفته تا اشباب بازی و چیزای تزیینی خوشگل ؛) دیگه الان چیطی یادم نمیاد!![نیشخند] آهان چرا یادم اومد بام تهران خیلی خوب بودا[زبان]...سری بعد اومدین تهران یه میس بندازین من خودم در خدمتم اصن[ماچ][نیشخند]

سپهری

چقد خوب بوده سفرتون خوشحالم که خوش گذشته