Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

برای من وب گردی راهیه برای دست یافتن به تجربه های جدید در کنار دوستان جدید .به همین خاطر اکثر اوقات مطالب دوستان رو به دقت میخونم ،چون فکر میکنم از خوندن هر مطلب حتما حداقل نکته ای برای یاد گیری هست حتی اگر تعریف کردن خاطرات و دلنوشته های یک نفر باشه.این هفته از اون هفته هایی بود که در تو در توی وبگردی مطالب زیبای زیادی خوندم که دلم می خواد به خاطر به یادگار موندن اینجا ثبت کنم :این مطلب رو از اینجا خوندم.

نامه ی آبراهام لینکلن به آموزگار پسرش….

به پسرم درس بدهید . او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق نیستند، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسان صدیقی هم وجود دارد. به او بگویید، به ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می شود.

به او بیاموزید که در ازای هر دشمن، دوستی هم هست.

می دانم که وقت می گیرد اما به او بیامورزید که اگر با کار و زحمت خویش یک دلار کاسبی کند بهتر از آن است که جایی روی زمین 5 دلار بیابد.

به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد. از پیروز شدن لذت ببرد. او را از غبطه خوردن بر حذر دارید. به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید.

اگر می توانید به او نقش موثر کتاب در زندگی را آموزش دهید.

به او بگویید تعمق کند. به پرندگان در حال پرواز در آسمان دقیق شود. به گلهای درون باغچه و زنبورها که در هوا پرواز می کنند دقیق شود.

به پسرم بیاموزید که در مدرسه بهتر این است که مردود شود اما با تقلب به قبولی نرسد.

 به پسرم یاد بدهید با ملایم ها، ملایم و با گردنکشها، گردنکش باشد.

به او بگویید به عقایدش ایمان داشته باشد حتی اگر همه بر خلاف او حرف بزنند.

 به پسرم یاد بدهید که همه حرفها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می رسد انتخاب کند. ارزشهای زندگی را به پسرم آموزش دهید.

اگر می توانید به پسرم یاد بدهید که در اوج اندوه تبسم کند.

 به او بیاموزید که از اشک ریختن خجالت نکشد. به او بیاموزید که  می تواند برای فکر و شعورش مبلغی تعیین کند، اما قیمت گذاری برای دل بی معناست.

به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.

 در کار تدریس به پسرم ملایمت به خرج دهید اما از او یک نازپرورده نسازید.

بگذارید که او شجاع باشد.

به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد. توقع زیادی است اما ببینید که چه می توانید بکنید، پسرم کودک کم سن و سال خوبی است......!!!!!!!

تجربه دیگه ام از وبلاگ سپهر جون بود.شیوه ای که مامان سپهر برای تشویق سپهر به کتاب خوندن استفاده کرده بود.این شیوه من هم به کار گرفتم.به پارسا گفتم به ازای هر صفحه کتاب داستان که بخونی دویست تومان بهت میدم.چنان استقبالی کرد که اولین کتاب زندگیش "دیو سه چشم و پسر هیزم شکن"رو یکجا خوند و دو هزار تومان یک جا کاسب شد.هر چند هنوز همه حروف الفبا رو نخونده اند ولی تونست همه کلمات رو بخونه که تلاشش واقعا من رو متعجب کرده بود.هر چند بعضی کلمات رو با اعراب گذاری های مختلف میخوند تا به نتیجه برسه.ولی جالب بود.پول چه ها نمیکند.....از خود راضی فکر کنم برای پارسا که بیشتر علاقه به شنیدن  داره تا خوندن روش خوبیه برای شروع. 

تجربه وبلاگی دیگه که ازش استفاده کردم.ساخت کار دستی درخت بود از وبلاگ خانم معلم بندری که با یه تغییر اون رو تبدیل کردم به پرچم ایران و تو مسابقه ساخت پرچم که از طرف سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بود شرکت کردیم.قرار است نتایج رو تلفنی خبر بدهند.البته بعد از یکی دو هفته دیگه با بررسی ها دقیق کارشناسان محترم.!!!این هم یه مدلیه تعجب.......موقعی که کار رو تحویل دادیم همه کسایی که کاردستیها رو شماره گذاری و طبقه بندی میکردند ذوق کرده بودند و بهم نشون میدادند .اگه برنده نشدیم حتما پارتی بازی شدهچشمک

مواد مورد استفاده:دستمال کاغذی-مقوا-رنگ-چسب

آخر هفته هم پسرم رو بردم اولین تئاتر زندگیش رو دید.تئاتر موزیکال "خاله سوسکه"البته با روایتی جدید.خوشبختانه از عشق و عاشقی خاله سوسکه و آقا موشه خبری نبود.لذت بردیم.ای کاش کارهای مناسب سن بچه ها بیشتر اجرا بشه.موضوع مطلب : مطالب آموزنده / سرگرمی
یکشنبه ٢۳ بهمن ۱۳٩٠ :: ۸:٥٢ ‎ق.ظ ::  نويسنده : مامان وحیده
     
درباره وبلاگ
مامان وحیده

من پارسا هستم.متولد 30 فروردین 84.به دایناسور خیلی علاقه دارم.هیچکس نمیدونه چرا به اونها علاقه مند شدم.خودم اسم این وبلاگ رو انتخاب کردم.مامانم برام مینویسه.از خاطرات من میگه.
پيوندها
نويسندگان
RSS Feed